powiększ

powiększ
W roku 2011 powstał projekt „Wędruj±cej Eurydyki”- spektaklu muzycznego opartego na repertuarze Anny German – w intencji przeniesienia postaci Artystki w czasy współczesne. Przybliżenia Jej wizerunku młodemu pokoleniu widzów, a przypomnieniu tym, którzy mieli okazję Annę German słuchać na żywo.
Dzięki stypendium przyznanemu przez Prezydenta Miasta Sopotu powstał portret Kobiety Niezwykłej i Niezwykłej Artystki.

Portret ten maluj±:

¶piewem - Agnieszka Babicz – aktorka scen muzycznych; laureatka Grand Prix I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze.
Jej osobista, niezwykła i sugestywna interpretacja utworów z tego repertuaru tworzy barwny obraz współczesnej Eurydyki- nie tylko artystki ale również kobiety- we wszystkich jej kolorach i półcieniach.

słowem - Beata Olga Kowalska - aktorka teatralna i filmowa; laureatka Przegl±du Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Jako narrator jest przewodnikiem pod±żaj±cym ¶ladami losu Anny German, a więc jest to podróż nie tylko po zak±tkach kuli ziemskiej, ale również po meandrach życia gdzie słońce przeplata się z burzami.

muzyk± - Jan Rejnowicz & Rama 111 – kultowa trójmiejska formacja jazzowa, szeroko znana zarówno w kraju jak i na ¶wiecie; wieloletnie i wielokrotne kontrakty w USA i Europie.

Nowe, zaskakuj±ce i oryginalne aranżacje materiału muzycznego, których autorem jest Jan Rejnowicz,czyni± ten spektakl subtelnym i tajemniczym jak i zarówno dynamicznym i drapieżnym a więc w sposób znakomity oddaj± współczesny obraz wizerunku Anny German, która gdzie¶ z odległej planety o Jej imieniu opowiada raz jeszcze o „ człowieczym losie”.

Premiera spektaklu „ Wędruj±ca Eurydyka” – 17.maj 2011 Teatr Atelier w Sopocie.

              
           E-MAIL: BEJBICZ@WP.PL                                                             PROJEKT I WYKONANIE: JANUSZ FRYCHEL

AGNIESZKA BABICZ © 2013